load-page

Okulda ve Derslerde Başarılı Olmanın Yolları

Ana Sayfa/Başarı/Okulda ve Derslerde Başarılı Olmanın Yolları

Okulda başarılı olmanın yollarını öğrenip düzenli bir şekilde uygulamaya başladığınızda büyük ölçüde ders başarınız artacaktır. İşte ders başarınızı artırmak için yapmanız gerekenler…

Dersi Derste Öğrenmeye Çalışın!

Dersi derste öğrenmenin önemi her zaman vurgulanır ancak neden bu kadar önemli olduğu üzerinde durulmadığı için öğrenciler ikna olmayabilir. Oysa dersi derste dinlemek sınavlar yaklaştığında büyük avantaj sağlar. Çünkü sınav vakti geldiğinde biriken konulara en başından ayrıntılı olarak çalışmak gerekmez. Notlarınızı bilgilerinizi tazelemek için bir kez okumanız yeterli gelecektir.

Ders Esnasında Soru Sormaktan Çekinmeyin!

Derslerde başarılı olmanın yolları arasında anlaşılmayan noktaları sormak da yer almaktadır. Anlaşılmayan konuları ders esnasında öğretmene sorarak anlamak, daha sonra o konulara çalışırken zorlanmanın önüne geçecektir. Ayrıca unutmayın ki, soru sorduğunuz için kimse sizinle dalga geçmeyecektir. Hatta sorduğunuz soru pek çok arkadaşınızın da işine yarayacaktır.

Tekrar Yapın ve Ezberden Kaçının

Yoğun bir günün ardından eve geldiğinizde sadece yarım saatinizi ayırarak o gün okulda işlenen konuları gözden geçirin. Ancak konuları anlamaya çalışın ve ezberden kaçının. Aksi halde ezberlediğiniz konuları kısa süre içerisinde unutmanız kaçınılmazdır.

Tüm bunların yanı sıra verimli bir şekilde çalışmak için çalışma ortamınızın yeterince aydınlık ve sessiz olmasına, 45 dakika çalışmanın ardından mola vermeye özen göstermelisiniz.

Leave a Comment

Giriş

Şifremi Unuttum

Do not have an account? Şimdi Kaydol

X